Index Information Beginning Screenshots Forum Board News
* Login

Endor Reborn

Veřejné fórum Endor Reborn
 * Register   * Advanced search 
Search for:

Post new topic Reply to topic Board index » Pokec Go to page 1, 2  Next

Který komunikační program používáte ?
Diskord 68%  68%  [ 32 ]
TeamSpeak 32%  32%  [ 15 ]
Total votes : 47
Author Message
PostPosted: Fri May 25, 2018 10:03 am

Newbie

Online: 200:18:25
Status: active
Reg. players: 0
Pokud výsledkem této ankety bude ten, že většina z nás používá ke komunikaci Discord, tak by nebylo od věci založit Endor-rebor skupinu.

Proč ?

I když budete připojeni na svém serveru, tak stále členové teto skupiny jsou navzájem viditelní, tj mohou si navzájem posílat soukromé zprávy ohledně obchodu na vývěsce (elegantně to nahradí nutnost provozovat ICQ, či podobné) Nemusí se prasit vývěska a věřím, že plno lidí nemá chuť již ICQ provozovat. Na Discordu samozřejmě vystupujete pod svým nickem, nicméně každému ještě přiřazuje unikátní číslo, takže není to žádná křeč někoho dohledat.

Zde si můžete přiřadit své „role“ Tamer/kraft/prist… také bych si dovedl představit pár hlasových kanálů pro random stokaře, nebo GM team a zvaní na kobereček. Globální chat, nebo možno pro GM team posílat push notifikace o kvestu, odstávce a podobně.

Kdo Discord nezná, mohu to třeba rozvést, ale v základu mohu říct, že kdo zkusil Diskord, tak se Tsku dobrovolně nevrátí.

Samozřejmě s nastavením mohu pomoct.

Díky za vyplněnou anketu.

EDIT:

Koukám, že u uživatelů Tska došlo k zásadnímu nepochopení, jak Discord vůbec funguje, nebo jak jsem to celé zamýšlel. Vaše představa, že někdo cizí uvidí na váš server je úplně mimo, všechny servery jsou neveřejné !!

Takže, uvedu příklad z pozice GM guildy.

Každý uživatel má možnost si založit takřka neomezený počet serverů (neplést si server z roomkou) U Discordu je to tak, že si založíš server, pojmenuješ ho, přidáš textové a hlasové kanály (roomky), přiřadíš práva a je to. Takřka jak jste zvyklí z TS. Tento server je viditelný pouze pro lidi, kteří jsou tam pozvaní. U Tska je to snad stále tak, že si musíš najít free a vyškemrat roomku, nebo to platit. Discord všeobecně pracuje s právy, takže pokud se chcete s někým rozloučit, tak mu prostě seberete práva a zbytek guildy nemusí měnit heslo. Váš server může vypadat nějak tahle https://imgur.com/a/aeJTYve

Prosím pochopte, všechny servery jsou neveřejné ! Netuším jak jste na to přišli. Jak je vidno na levé straně (miniatury obrázků), tak se můžete přepínat mezi servery, kde máte práva. Jeden guildovní, jeden Endor + dle vaší libosti, ale navzájem se lidi nevidí...

Endor-rebor byl zamýšlen tak, že pověřená osoba založí server s vlastnostmi, které jsem popisoval výše v hlavním příspěvku. Je prakticky místo, k můžete kontaktovat lidi z vývěsky. Chcete-li seznam kontaktů jak jste zvyklí z ICQ.
Takhle to asi vypadá https://imgur.com/a/xQwdv0W jediný předpoklad je, že budete mít na vývěsce stejný nick, nebo uvedete aspoň číslo. Kupříkladu moje je Vele#4894

Last edited by Vele on Fri May 25, 2018 11:30 am, edited 1 time in total.

Profile  

Ads
PostPosted: Fri May 25, 2018 10:04 am

Scout
Scout

Online: 50:25:19
TS je best..

lock/delete

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 25, 2018 10:13 am

Newbie

Máš jedinný rozumný argument, proč je TS lepší, nebo Discord horší ? Nebo jsis přišel napsat jenom +1 ?

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 10:21 am

Newbie

Online: 50:13:11
Jako konzervativní člověk jsem se zuby nehty bránil přechodu na Discord, ale po cca roce užívání musím říct, že TSko je jen velmi chudý příbuzný.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 10:22 am

Scout
Scout

Kazdy chce byt videt ze zrovna hraje -.-
ts ma kazdy svoje, nikdo nebude na discord voicu aby kazdy videl ze je nekdo nekde v dungu a lidi uz budou obihat jen tam uvidi partu...
na obchod je vyveska takze taky netreba
"plno lidí nemá chuť již ICQ provozovat" ??? ICQ je boží :D
GM team by se na to mohl "víšco" nehlede ze zadne GMka na serveru nebudou

discord jsem pouzival a rad se k TSku vratim.. takze tak...

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 25, 2018 10:23 am

Newbie

Online: 207:43:49
Určitě jsem pro discord, taky jsem používal 10 let TS a byl to náročnej(nebyl, kecám) přechod ale discord využití rozhodně má, není to jen komunikační prostředek ale dá se z toho vytvořit takovej menší Endor hub kde bys mohl najít všechno/všechny.
Na druhou stranu člověk, co hraje jednu hru déle jak 10let má v sobě rozhodně nějakej ten stereotyp a takový typ člověka nemá důvod přeházet z něčeho zajetého .. :)

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 10:39 am

Newbie

Online: 00:00:00
Discord jsem pouzival za doby hrani v EQMS na UOForever, protože nas bylo fakt horda :D
Ale na ciste komunikaci radeji TS/ Ventrilo na nejakem neverejnem serveru nebo v neviditelne skupine.
Nechci, aby ostatní vedeli, ze zrovna hraji a jsme online, prave z duvodu nabehu do dungu a tak.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 11:32 am

Newbie

Zrny wrote:
ts ma kazdy svoje, nikdo nebude na discord voicu aby kazdy videl ze je nekdo nekde v dungu a lidi uz budou obihat jen tam uvidi partu...

Tomak wrote:
Discord jsem pouzival za doby hrani v EQMS na UOForever, protože nas bylo fakt horda :D
Ale na ciste komunikaci radeji TS/ Ventrilo na nejakem neverejnem serveru nebo v neviditelne skupine.
Nechci, aby ostatní vedeli, ze zrovna hraji a jsme online, prave z duvodu nabehu do dungu a tak.

Pardon gentlemani, ale zřejmně došlo k zásadnímu nepochopení jak Discord funguje, pokusil jsem se Vám to vysvětlit v main postu.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 11:35 am

Scout
Scout

Ale tady nejde o to ze si ho vytvori guilda, to nemusi nikoho na endoru zajmat, ty pises o verejnem serveru pro vsechny, a na to my dva reagujeme...
do soukromych zalezitosti guild se nemas co plest pokud nejsi jejich clenem a vubec to nema souvislost s timto hlasovanim...

Last edited by Zrny on Fri May 25, 2018 11:40 am, edited 1 time in total.

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 25, 2018 11:42 am

Newbie

Jasně si napsal:
Zrny wrote:

Tak když víš jak Discord funguje, tak proč tento argumen, cituji "ts ma kazdy svoje, nikdo nebude na discord voicu aby kazdy videl ze je nekdo nekde v dungu a lidi uz budou obihat jen tam uvidi partu..."

Pouze reaguji na tvůj komentář s tím, že to není pravda.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 11:43 am

Scout
Scout

Protoze jestli ma guilda discort nebo TS je uplne sumak vsem ostatnim guildam nebo jinnym hracum bez guild..
Tak bez a zalos si Discord pro guildu, pro zbytek endoradnu je to bezpredmetne a tohle tema bez pointy...
Na verejne obchodovani je vyveska, na pokec mezi hraci forum/icq => opet bezpredmetne...

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 25, 2018 11:53 am

Newbie

Pointa je, že jsem se pokusil nabídnou alternativu pro lidi, co nechcou používat v roce 2018 ICQ, nic víc.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 12:12 pm

Newbie

Online: 00:00:00
Ale ty chces jeden verejny discord channel, kde budu clenem, tzn ostatni mne uvidi online ;)

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 12:23 pm

Scout
Scout

zas na jeho obranu, muzes si tam nastavit perma offline i kdyz si online, ale uvidi te offline i lidi u kterych bys chtel byt online
(pro to je icq lepsi, koho si epridas, nevi ze jsi online, koho mas ve friendlistu ano)

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 25, 2018 12:51 pm

Newbie

Oba máte pravdu, ale pokud se nepletu, tak se globálně nastavíte perma offline pokud chcete a v tom případě musí druhy člověk poslat žádost o přátelství. Pokud ho máte ve friendech, tak si své kontakty můžete zpravovat jak na ICQ, tj. viditelnost, skupiny, poznámky u kontaktů atd. Zkrátka jak jste zvyklí na ICQ.

Ještě hledám způsob, jak Mirandu spárovat s discordem. V tom případě je to vyřešeno.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 12:55 pm

Newbie

Online: 207:43:49
je pravda, že UO je na tohle docela špatnej příklad ale minimálně ze začátku si dokážu představit, že si tam solo týpek co Endor nehrál 10let a nikoho pořádně nezná najde partu podobných lidí na stoky, případně orčák.

Na druhou stranu je zase pravda, že tady v téhle komunitě výše zmiňovaný člověk dostane HK, RK a už v životě nelogne jen kvůli tomu, že se snažil více zapojit :lol:

Jinak to s tím offline/online co tady řešíte je přece úplně to samý jak kdyby ten člověk byl na ICQ, mě se třeba DC zapíná při zapnutí PC, stejně tak jako kdysi ICQ.
V obou programech se můžu hodit do invisu, případně můj nepřítel zjistí jestli je online celá moje guilda nebo ne.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 1:37 pm

Newbie

Online: 12:10:15
Myslím že pro tuto situaci se hodí víc Discord. Tím ale nechci říct že ho upřednostňuji. Oba programy mají své výhody a nevýhody. K TSku mám dobrý dlouholetý vztah :) a Discord používám krátce. Ale tady se myslím více uplatní Discord kvůli chatu. Jen pro příklad trochu teorie: Budu chtít dělat craft, tak se domluvím s adminy a pokud svolí, vytvoří chat roomku, kterou budu moct spravovat a ostatní mi tam můžou nechávat objednávky. :)

Velmi jednoduše řečeno mi Discord přijde jako TSko s fórem dohromady.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 2:43 pm

GM
GM

Online: 09:43:00
Honza3083 wrote:
Myslím že pro tuto situaci se hodí víc Discord. Tím ale nechci říct že ho upřednostňuji. Oba programy mají své výhody a nevýhody. K TSku mám dobrý dlouholetý vztah :) a Discord používám krátce. Ale tady se myslím více uplatní Discord kvůli chatu. Jen pro příklad trochu teorie: Budu chtít dělat craft, tak se domluvím s adminy a pokud svolí, vytvoří chat roomku, kterou budu moct spravovat a ostatní mi tam můžou nechávat objednávky. :)

Velmi jednoduše řečeno mi Discord přijde jako TSko s fórem dohromady.

Pro ESQ mame discord chat integrovanej primo do klienta. protoze proc znovu vymyslet jiz hotove.

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 25, 2018 2:55 pm

Newbie

Super, to rád slyším :)
Co ohledně Discord skupiny pro Endor-reborn. Máte v plánu něco založit, nebo to mám zkusit s tím, že pokud to komunita jak štakš příijme, předám výhradní vlastnicví někomu z Endor teamu ? At vím, jestli se s tím mam patlat.

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 3:00 pm

Newbie

Online: 96:12:59
Jasně, že nejlepší je Ventrilo :wink: :lol: Ach.. ta nostalgie..

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 3:18 pm

Newbie

Online: 12:10:15
Doufám že to bude brzo vytvořené :D jsem totiž úplný nováček a rád bych se s někým poradil. :D

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 3:47 pm

Admin
Admin

Online: 00:23:25
Klidne vam ji udelam :)

Profile  

PostPosted: Fri May 25, 2018 3:53 pm

Admin
Admin

Online: 00:23:25
Have fun, pokud tam budete chtit neco predelat, tak mi normalne napiste po discordu (channely, role atd)

https://discord.gg/vxKyhHk

Profile  

PostPosted: Mon May 28, 2018 4:41 am

Newbie

Online: 390:18:26
1. Na discordu si muzes vypnout "stav" takze nikdo neuvidi co hrajes
2. Muzes si hodit status neviditelny
3. Romky jdou upravit tak ze te nikdo neuvidi
4. Discord je proste lepsi :-D Potlaceni sumu atp.... Lepsi nez furt nekomu radit kde co na tsku v nastaveni je...

Profile ICQ  

PostPosted: Mon May 28, 2018 2:35 pm

Newbie

Online: 186:25:52
Ok, uvidime se tam.

Profile  

Ads
Post new topic Reply to topic  Page 1 of 2
 [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Board index » Pokec